Sportowe emocje nadal w cenie – Porsche Cayenne GTS

Porsche właśnie zaprezentowała Cayenne w wersji na którą wszyscy czekali. GTS zadebiutuje na początku lipca w salonach.
Dwa nowe warianty – Cayenne GTS oraz GTS Coupe rozszerzają linie SUVów firmy z Stuttgart-Zuffenhausen. Co dostajemy w nowych szatach?

Pod maską V8 o pojemności 4 litrów generuję zawrotne 460 koni mocy i momentem obrotowym na poziomie 620 Nm. Dorzucamy do tego pakiet Sport Chrono i Cayenne GTS katapultuje się w 4,5 sekundy do setki. I mówimy tutaj o wynikach grubasów – Cayenne GTS waży 2145 kg a odmiana Coupe jest o 30 kg cięższa. Imponujący wynik jak na czołg.

Silnik sparowano z 8-stopniową przekładnią Tiptronic S, sam silnik posida adaptacyjnym systemem pracy cylindrów oraz bezpośredni wtrysk paliwa. Jak chwali się Porsche dzięki tym zmianom jednostka jest bardziej efektywna i “zdrowsza” dla środowiska.Zawieszenie jest obniżone o 20mm, seryjnie wyposażone w system Porsche Active Suspension Managment i układ Porsche Torque Vectoring Plus. 21-calowe koła RS Spyder Desing i gigantyczne hamulce (tarcze 390 x 38 mm z przodu, 358 x 28 mm z tyłu). Klient będzie mógł zamówićs hamulce Porsche Surface Coated Brake (PSCB) z powłoką z węglika wolframu albo układu hamulcowego Porsche Ceramic Composite Brake (PCCB). Lista dodatków obejmuje też trzykomorowe zawieszenie pneumatyczne z prześwitem zmniejszonym o 10 mm, skrętną tylną oś oraz system aktywnej stabilizacji przechyłów Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC).

Ceny zaczynają się od 560 tys. PLN za Cayenne GTS i od 590 tys. PLNów za wersję GTS Coupe.

zdjęcia: Porsche Polska