HTG & Sakura Race 2020 – Czyli jak pokonać pandemię prędkością

Fajny tytuł, nie? Ale nie jest bez przyczyny ponieważ ekipa odpowiedzialna za Sakurę JDM Track Day ogarnęła wręcz koncertowo. I nie piszę tego bez pokrycia.

Byłem tam i pracowałem jako jeden z przedstawicieli mediów poproszony o uwiecznienie tej imprezy.

Na początek warto na pewno zaznaczyć, że impreza odbyła się z zachowaniem wszystkich wymaganych środków sanitarnych – przeszli kontrolę na bramie, później zaopatrzeni w maski lub przyłbice dzielnie ustawiali się w parku maszyn. Każda osoba miała wyznaczony swój kwadrat, który zapewniał wymaganą odległość. Można przygotować imprezę w czasach COVID? Można. Wystarczy odpowiednio poinformować szybciej uczestników o zasadach.

Na Torze Krzywa zameldowało się około 62 kierowców ze swoimi maszynami. Od klasyków jak Toyota Celica i Suzuki Swift `88 do wypakowanych technologią MX-5 RF i Civiców Type-R, był pełen przekrój. Chociaż królowały dwa auta – MX-5 właśnie i Civic z lat 90. Jednym z jaśniejszych punktów był Lexus ekipy HTG, który będąc typowym driftcarem dzięki paru zmianom w ustawieniach doskonale dawał radę w jeździe typowo wyścigowej.

Teraz trochę ode mnie, prywatnie bez streszczania co się działo. Była to dla mnie jedna z tych lepszych sobót, które w ostatnim czasie wyglądały bardzo monotematycznie – wstać, sprawdzić jak sytuacja na świecie, sprawdzić maile, wykonać zlecenia i tak prawie przez 3 tygodnie. “Odmrażanie” sezonu – patrząc nie tylko po Sakura Race – idzie bardzo dobrze i w większości przypadków jest to przeprowadzane sprawnie. W przypadku tej imprezy osobiście nie mam nic do zarzucenia, bo było wszystko pilnowane. Starty grup szły sprawnie, podział był sprawiedliwy.
Chyba najważniejszym wyznacznikiem jest to, że ludzie się dobrze bawili chociaż nie obyło się bez problemów – parę samochodów się przegrzało, niektóre straciły doładowanie, ale obyło się bez poważniejszych wypadków.

Czy czekam na kolejne imprezy? Oczywiście, że tak. Już niebawem na Torze Krzywa odbywa się kolejna zorganizowana impreza na której będę ze swoimi małym plecaczkiem.