With more than 200 factory-backed accessories available at launch, this 2021 Bronco two-door prototype shows how owners can personalize their SUV to get more out of their outdoor experiences. (Aftermarket accessories shown not available for sale. Prototype not representative of production vehicle.)

Debiut – Ford Bronco

Niby wszyscy się spodziewali powrotu, ale chyba nikt nie spodziewał się, że aż takiego.

Ford zaprezentował nowego Forda Bronco. Odświeżona wersja pojawi się w trzech odmianach – 2-door, 4-door oraz Sport. O ile Sport wiemy z czym się i jak się je (a opiszę go później) to naprawdę ciekawie prezentują się opcje 2- i 4- door. Dlaczego? Przez swoją modułową budowę. Na zdjęcia widzicie auta zarówno z założonymi dachami i drzwiami, ale jak zapewnia producent będzie można te panele zdemontować.

Tego właśnie chcę – szaleństwa, a to nie jedyne na co Ford się pokusił przy nowym wcieleniu “Bronka”.

Pod maską zobaczymy silnik V6 z rodziny EcoBoost o pojemności 2.7 litra (znany chociażby z Mustanga) i dwie skrzynie biegów do wyboru – 7-biegowy manual albo 10-biegowy automat. Tak, dobrze przeczytaliście. Ford w swoim nowym SUVie upchnął zupełnie nowe skrzynie biegów, a jeżeli mam być szczery – jestem diablo ciekaw manualnej przekładni 7-biegowej. Bo 10-biegowy automat nie robi chyba na nikim większego wrażenia w dzisiejszych czasach.

Samochód będzie wyposażony w nowoczesne terenowe zawieszenie od firmy Bilstein, a wszystko stanie na 35 calowych kołach terenowych. Całości dopełnia ponad 200 dedykowanych akcesoriów dla nowego Bronco. Auto posiada selektor trybów jazdy, które pozwalają wybrać jeden z siedmiu predefiniowanych ustawień – Normal, Eco, Sport, Slippery and Sand, with Baja, Mud/Ruts i Rock Crawl dedykowany do podróżowania po skalistych drogach.

Za przełączanie napędów między 2H i 4H posłuży elektroniczny system od firmy DANA AdvanTEK uzbrojony w elektroniczne dyferencjały firmy Spicer Performa-TraK. Bronco będzie wyposażony w nowego asystenta jazdy – Trail One-Pedal Drive, który pozwoli na operowanie terenowe tylko naciskając pedał gazu. Sprytne? Sprytne. Czy psuje zabawę z off-roadu? Puryści powiedzą, że tak. Świeżaki za to dostaną pomoc.

Premiera jeszcze w tym roku, ceny od 29,995 USD i mieszkańcy USA mogą już rezerwować auta na stronie Forda.

źródło i zdjęcia: Ford USA Newsroom