Podium, Dylan Pereira (L), BWT Lechner Racing, Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg 2020, The usage of this image by individuals (users) is strictly subject to the following terms and conditions and shall be solely non-commercial: 1. The user undertakes not to (a) transmit, publish, exhibit, give, copy, loan, hire, licence, or sell any part of this image; or (b) edit, use or exploit the image in any way which is likely to bring FOWC, any of its affiliates, the FIA or the FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP (including support events or any of the officials or participants therein) into disrepute or is defamatory of any person or organisation or is offensive in any manner. 2. The user shall not include in or around the image any form of sponsorship unless expressly approved by FOWC or its affiliates in writing.

Dylan Pereria dominuje w 2 rundzie Porsche Supercup

Dylan Pereira (BWT Lechner Racing) zabłysnął swoim przekonującym występem podczas drugiej rundy Porsche Mobil 1 Supercup na Red Bull Ringu. Luksemburczyk minął metę na torze Grand Prix w Styrii o prawie 4 sekundy szybciej od trio, do którego należeli: Junior Porsche Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras), Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite) i Leon Köhler (Niemcy/Lechner Racing Middle). „Nikt nie mógł tego zaplanować, wszystko poszło po prostu perfekcyjnie” – powiedział podekscytowany Pereira. Dzięki swojej wygranej kierowca przesunął się na czoło tabeli punktowej międzynarodowego pucharu Supercup, który od 1993 roku reprezentuje top wśród markowych pucharów Porsche. Obecnie zawodnicy rywalizują w nim za kierownicą 485-konnych Porsche 911 GT3 Cup.

Pereira wystartował w wyścigu z trzeciego pola. Już podczas sprintu do pierwszego zakrętu minął Leona Köhlera, a kilka sekund później odbył decydujący pojedynek ze zdobywcą pole positon – Ayhancanem Güvenem. Jadąc łeb w łeb, duet dotarł do kolejnego punktu hamowania, a dwa koła samochodu Pereiry zahaczyły o trawę. Mimo to kierowca zachował spokój i wyprzedził Güvena na następnym łuku. „Pomyślałem: teraz albo nigdy. Naprawdę chciałem przejąć inicjatywę tak szybko, jak to możliwe, żeby móc kontrolować wyścig z pozycji lidera”.

Podczas gdy Pereira zwiększał swoje prowadzenie średnio o 0,2 sekundy na okrążenie, Güven, ten Voorde i Köhler próbowali za nim nadążyć przez resztę wyścigu. „Wszyscy czekali, aż przeciwnik popełni błąd – ale tak się nie stało” – wyjaśnił ten Voorde, który nie znalazł sposobu, by wyprzedzić Ayhancana Güvena. „Dzisiaj nie dałem rady pojechać lepiej, Dylan był nie do powstrzymania” – przyznał Porsche Junior. „W każdym razie cieszę się z punktów za drugie miejsce”.

Leon Köhler, który zaskoczył w kwalifikacjach i po raz drugi wywalczył drugie miejsce, nie był do końca zadowolony. „Nie spodziewałem się, że światła na starcie zgasną tak szybko. Moja reakcja nie była wystarczająco sprawna” – powiedział 20-letni Niemiec. „Dlatego dwa pierwsze zakręty nie poszły mi tak dobrze, jak powinny. Oczywiście Dylan Pereira, Larry ten Voorde i Marvin Klein wykorzystali to i mnie wyprzedzili”.

Mimo to Köhler zdołał ponownie pokonać Marvina Kleina (Martinet by Alméras) i po raz drugi wygrać z Francuzem w klasyfikacji debiutantów. Pomiędzy nimi linię mety minął Junior Porsche Jaxon Evan (BWT Lechner Racing). „Chciałem zająć miejsce w pierwszej piątce, więc przynajmniej to »zaskoczyło«” – powiedział Nowozelandczyk, który rozpoczynał wyścig z ósmego pola. W pierwszej dziesiątce znaleźli się także: Florian Latorre (Francja/CLRT), Jean-Baptiste Simmenauer (Francja/Lechner Racing Middle East), Max van Splunteren (Holandia/Team GP Elite) i Laurin Heinrich (Niemcy/MRS GT-Racing). Klasę ProAm wygrał Roar Lindland (Holandia/Pierre Martinet by Alméras), wyprzedzając lokalnego bohatera Philippa Sagera (Austria/Dinamic Motorsport), którego syn Moritz (Austria/Dinamic Motorsport) dojechał do mety na 19. miejscu.

Po dwóch wyścigach w Spielbergu Porsche Mobil 1 Supercup kieruje się na Węgry. Trzecia runda sezonu odbędzie się na Hungaroringu pod Budapesztem – już w najbliższy weekend.

Wyniki 2. rundy Porsche Mobil 1 Supercup, Spielberg (Austria), 17 okrążeń
1. Dylan Pereira (Luksemburg/BWT Lechner Racing), 26:08,539 min
2. Ayhancan Güven (Turcja/Martinet by Alméras), +3,750 s
3. Larry ten Voorde (Holandia/Team GP Elite), +4,342 s
4. Leon Köhler (Niemcy/Lechner Racing Middle East), +4,856 s
5. Jaxon Evans (Nowa Zelandia/BWT Lechner Racing), +7,120 s
6. Marvin Klein (Francja/Martinet by Alméras), +8,860 s

Źródło: Porsche Polska