Wybrała się na przejażdżkę i zarobiła mandat z bonusem

Trochę clickbaitowy tytyuł, ale historia tej 79-letniej maniaczki motoryzacji może wywołać uśmiech na twarzy.

Kto nie lubi pojeździć samochodem wieczorami lub nocą? Chyba każdy tak z “paliwogłowych” tak ma. Powody są różne – od zwykłych nudów po problemy ze snem na bardziej weltschmerzowych problemach kończąc.

I do takiego wniosku doszła 79-letnia mieszkanka belgijskiego Namur. Podczas jednej z cięższych nocy nazwijmy tą panią przydomkiem PaniBabcia, wybrała się na przejażdżkę która miała jej pomóc.

Samochód miała nie byle jaki bo do weekendowych przejażdżek i dla własnej rozrywki w garażu trzyma najnowsze Porsche Boxter GTS. 330-konna bestia z opuszczonym dachem spowodowała, że PaniBabcia rozpędziła się do 236 km/h i została uchwycona przez przydrożny fotoradar.

PaniBabcia miała stawić się przed sądem i tak też zrobiła. Przyznała się do winy tłumacząc, że wybrała się na przejażdżkę żeby się zmusić do snu i oczyścić umysł. Zaznaczyła też, że jechała samotnie.

Pomimo skruchy jaką PaniBabcia wyraziła na sali sądowej i faktu, że nigdy wcześniej nie miała zatargów z prawem, sędzia nie był łaskawy i na wniosek policji ukarał PaniąBabcię mandatem w wysokości 4000 Euro (około 18 tys. złotych) oraz zatrzymał jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Była to kosztowana przejażdżka po której PaniBabcia będzie miała ciężkie 3 miesiące, jeżeli bezsenność jej nie opuściła.

zdjęcie: Porsche Polska